„Władza i pieniądze to pragnienia, które ostatecznie doprowadzą ludzkość do zguby”

Światowej sławy archeologowie dowiadują się o pewnej mapie, która ma prowadzić do bardzo starego skarbu. Problemem jest natomiast język w którym została spisana. Dodatkowo dochodzi do porwania córki znanego profesora, który miał światu zaprezentować swoje odkrycie. Sprawy wymykają się z rąk gdy okazuje się, że samych zainteresowanych skarbem jest bardzo wielu. Rozpoczyna się mordercza walka między prawdą a władzą w państwie. Bitwa, intrygi, kłamstwa i również naiwność przyćmiona uczuciem. Syryjska legenda, która może okazać się prawdziwa. Skarby o których marzy nie jeden poszukiwacz.

Fizyki kwantowa,, temat który większość z nas nie interesuje a jednak autor przyciąga uwagę. Ukazuje nam możliwości naszej świadomości a my czytamy z zapartym tchem. . Doświadczamy tajemniczych legend, zaszyfrowanych map i ludzi, którzy zrobią wszystko by osiągnąć swój cel. Fantastyczne zagadki, które chcemy rozwiązać sami, stajemy się poszukiwaczami skarbu.  Fakty z przetrzymywanych żywych towarów uzmysławiają nam, jak bardzo potrafimy być naiwni.

Powieść pełna napięcia i przemocy. Niebanalne fakty, akcja, momenty miłosnych wyniesień i życia prywatnego bohaterów. Sensacja na wysokim poziomie.