,,Duch z Niewiadomic” Katarzyna Majgier

Będziemy podróżować z nowymi bohaterami: Wiktorem i Magdą. Chłopiec jest dwunastolatkiem, którego fascynuje ,,dziwaczny budynek i jego dawna mieszkanka" z Niewiadomic. Dziewczynka zaś pochodzi z zatłoczonego miasta, w którym ,,nigdy nie robi się ciemno". Zapytacie może, co w takim razie mają ze sobą wspólnego?

 Jakie wieści?
Na początku chciałam bardzo podziękować mojej cioci i mojemu wujkowi, za wspaniałą książkę, która ,,wciągnęła" mnie w świat literatury.
,,Lektura" była niesamowita (przeczytałam ją bardzo szybko), a jak się potem okazało, nie na marne.
Rok szkolny 2017/2018 był dla mnie wyjątkowy. Osiągnęłam w nim wiele sukcesów artystycznych, a w dodatku, książka pani Kasi Majgier (którą pozdrawiam z całego serca) przyniosła mi pewnego rodzaju szczęście. W marcu odbył się w Rzeszowie ,,Konkurs Pięknego Czytania" (rangi wojewódzkiej), w którym wzięłam udział (i zajęłam 3 miejsce), ponieważ miały być wybierane fragmenty z ,,Ducha z Niewiadomic". To najbardziej mnie ucieszyło, zwłaszcza, że w eliminacjach szkolnych wylosowałam kawałek tekstu, w którym poznawaliśmy rodzinę Czereśniaków. Dzięki temu przeszłam dalej, czyli do Rzeszowa. Niestety, nie miałam takiego farta, ponieważ do zaprezentowania przed ,,jury" dostałam ,,Więcej niż klub" Pawła Beręsewicza. Nie to, żeby książka była źle napisana czy coś, ale napisana językiem ,,zbyt potocznym", a ja nie lubię tego chyba najbardziej w dziedzinie literatury. Ale o tym może innym razem...

,,Duch z Niewiadomic"

Gotowi na nową wyprawę?
Będziemy podróżować z nowymi bohaterami: Wiktorem i Magdą. Chłopiec jest dwunastolatkiem, którego fascynuje ,,dziwaczny budynek i jego dawna mieszkanka" z Niewiadomic. Dziewczynka zaś pochodzi z zatłoczonego miasta, w którym ,,nigdy nie robi się ciemno". Zapytacie może, co w takim razie mają ze sobą wspólnego? Otóż już wyjaśniam.
Rodzina Magdy (państwo Czereśniakowie) biorą udział w losowaniu Wielkiego Farta, ponieważ do wygrania jest aż 34 miliony złotych! Z tej przyczyny kupili więcej numerków. Gdy wrócili do domu - w telewizji ogłaszane były wyniki konkursu. Ogromnym szczęściem okazała się liczba, którą Magda znalazła na podłodze w przedpokoju (pięć, siedem, jedenaście, dwa, dziesięć, dwadzieścia sześć, trzydzieści). Czereśniakowie wyprowadzili się zaraz po odebraniu nagrody. Zamieszkali w pałacu na wzgórzu. Ich sąsiadem stał się wtedy Wiktor. Właśnie to ich łączyło.
Po krótkim czasie zaprzyjaźnili się ze sobą. Co więcej postanowili zgłębić tajemnice pałacu. Czego się dowiedzą? Czy ich decyzja jest dobrze przemyślana i bezpieczna?
Książkę bardzo polecam. Naprawdę - świetna robota. Z resztą przeczytałam 5 utworów pani Kasi i wszystkie przypadły mi do gustu.