BAŚNIOBÓR - ,, Tajemnice Smoczego Azylu”

Zanim zaczniemy…
Kolejna część BAŚNIOBORU nosi tytuł: ,, Tajemnice Smoczego Azylu”. Tę książkę dostałam w czerwcu 2018 roku za wzorowe wyniki w nauce w klasie VI.


Ta część nie była przeze mnie oczekiwana tak bardzo jak inne, ponieważ czytałam wtedy poprzednią, czyli ,, Plagę Cieni”. Jednak i tak bardzo ucieszyłam się na wieść o tym, że dostanę ją już wkrótce.
Więc co teraz?
W czwartym tomie grę o losy świata rozpoczynamy od Kendry. Dziewczynka ma obecnie 14 lat i pomaga jako wolontariuszka na świetlicy. Tego dnia, gdy przyszła do pracy, Rex (prowadzący świetlicę) przywołał ją do siebie. Chciał pokazać, jaką zabawę wymyślił dla swoich podopiecznych. Wskazał na pięć pudełek. W środku znajdowały się różne przedmioty. Zadaniem było odgadnięcie co to za przedmioty. Ćwiczenie nazwał: ,,Pięć zmysłów”. Poprosił Kendrę o przetestowanie.
Dziewczynka odgadywała zawartość czwartego pudełka. Z początku wydawało jej się puste, ale niedługo potem wyczuła tam coś przypominającego ziemniaka. Właśnie otwierała usta, aby to powiedzieć, gdy nagle poczuła ostry ból w kciuku. W tym samym momencie krzyknęła głośno i odruchowo cofnęła swoją dłoń. Okazało się, że w środku znajdował się owoc opuncji, który ma kolce. Ale, czy to na pewno to?
Zegar wybijał godzinę 16.55, więc czternastolatka szykowała się do wyjścia. Już zakładała plecak, gdy podszedł do niej Rex, mówiąc, że dzwonił do niego rozzłoszczony rodzic i poprosił ją do swojego gabinetu na krótką rozmowę. Kiedy weszli Kendra spytała kto dzwonił, na co otrzymała odpowiedź: ,,Najpierw rzuć okiem za segregator”. Ruszyła zatem posłusznie w kierunku wysokiej metalowej szafy na dokumenty. Zanim jednak dotarła na miejsce, wyszła zza niej dziewczyna wyglądająca zupełnie jak ona! Co tu robi? Skąd się wzięła? Kim jest? Czy chce zaszkodzić rodzinie Sorensonów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w kolejnej książce Brandona Mulla, noszącej tytuł: ,,Tajemnice Smoczego Azylu”.