Baśniobór - Smocza Straż

Książkę dostałam na moje dwunaste urodziny od rodziców chrzestnych. Bardzo Wam za nią dziękuję i pozdrawiam serdecznie, gdyż wiem, że to czytacie.

smocza straz 2
,,Smocza Straż” to kontynuacja jakże popularnej serii Brandona Mulla BAŚNIOBÓR. Z tego co słyszałam i czytałam, to jest zaplanowana na pięć części.
Co nowego u Sorensonów?
Może spodziewaliście się, że po tym jak rodzeństwo zapobiegło tyranii demonów z Zzyxu – na świecie nie ma już więcej problemów do rozwiązania. Też tak myślałam, ale jak zawsze, życie okazało się nie do przewidzenia...
W tej książce smoki mają już dość mieszkania w azylach i słuchania się ludzi…
Seth dotrzymuje obietnicy danej kilka miesięcy temu Śpiącym Siostrom. Idzie zatem zanieść im Vasilisa – Miecz Światła i Mroku oraz widmo. Podczas rozmowy z nimi dowiaduje się o nadchodzącej… burzy… smoków!

W tym czasie Paprot oprowadza Kendrę po nowym Królestwie Wróżek. Jednak podczas spaceru podchodzi do nich dwóch astrydów. Okazuje się, że jeden z demonów, które nie są uwięzione jeszcze w „nowym Zzyxie” – Jubaya – chce rozmawiać z dziewczynką. Z początku jej towarzysz stanowczo zaprzecza istnieniu możliwości czegoś takiego. Jest zupełnie przeciwny temu. Po długich namowach, Paprot, zgadza się na krótką „pogawędkę”. O czym chce rozmawiać demon? Czy są to jakieś wskazówki? Może przepowiednia? A co jeśli chce tylko zastraszyć nastolatkę?
,,Smoki, którym coraz bardziej nie w smak mieszkanie w azylach, chciałyby odzyskać wolność. Czym im się uda?” Czy nastanie era smoków? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie czytając książkę Brandona Mulla, zatytułowaną: ,,Baśniobór. Smocza Straż”.