BAŚNIOBÓR - ,,Plaga Cieni”

Kolejna część BAŚNIOBORU nosi tytuł ,,Plaga Cieni”. Tą książkę otrzymałam z okazji klasowych mikołajek od mojego kolegi, którego serdecznie pozdrawiam.


Bardzo ucieszyłam się z książki, ale jest to trzecia część, więc powstał wtedy mały problem. A mianowicie: nie miałam drugiej części, więc nie mogłam przeczytać tej! Musiałam czekać aż do końca grudnia 2017 roku, aby znów powrócić do świata magii, czyli do Baśnioboru.
Do rzeczy… Co nowego?
W trzecim tomie zaczynamy wyprawę od Setha, który znów sprzeciwia się zakazom dziadka i sprzedaje satyrom, Nowelowi i Dorenowi (swoim przyjaciołom), baterie. Wraz z nimi próbuje więc dobić targu z tej przyczyny. Chłopcu obiecali oni złoto w zamian za czterdzieści baterii R14. Jednak na miejscu Seth dowiaduje si ę, że po wynagrodzenie będą musieli iść do nypsików – małych istot o wzroście nie większym niż dwa centymetry, zamieszkujących Baśniobór. Chłopiec nie jest zbyt chętny na takie ryzyko, ale po długich i jak widać bardzo skutecznych namowach Nowela, udaje się tam razem z nimi. Natrafia przy tym na trop dziwnej plagi. Istoty światła przemieniają się w istoty mroku. Dlaczego tak się dzieje? Seth informuje o zaistniałej sytuacji Stana Sorensona – swojego dziadka, który pełni obecnie funkcję opiekuna jednego z pięciu tajnych magicznych rezerwatów. Dziadek wraz z Ruth – babcią Setha i Kendry, a jego żoną – naradzają się co zrobić z tym incydentem. Z pomocą przychodzi… Patton Brugers! Jak to się stało? Czy uratuje on świat przed okrutną plagą? Tego dowiecie się czytając kolejną książkę Brandona Mulla zatytułowaną: ,, Plaga Cieni”.