Granica szaleństwa Alex Cava to dziesiąty tom serii z inteligentnym, ekscentrycznym i jakże tajemniczym agentem Pendergastem w roli głównej. Genialnego cyklu.

Przed 12 laty w Afryce doszło do pewnego incydentu z udziałem lwa. Zginęła kobieta. Czy na pewno był to wypadek?  Po dwunastu latach od śmierci swojej żony Helen, Pendergast odkrywa, że wypadek na polowaniu, był tak naprawdę zaplanowanym z zimną krwią morderstwem.

Wraz z porucznikiem D’Agostą pragnie za wszelką cenę znaleźć i ukarać mordercę. Badając przeszłość swojej ukochanej żony, Pendergast odkrywa sekrety, które Helen chciała przed nim zataić. Okazuje się, że miała obsesję na punkcie XIX-wiecznego malarza i desperacko poszukiwała jego zaginionego dzieła.

Książka, która trzyma w napięciu i ciekawości od samego początku. Co tu się nie działo? akcja gna jak szalona… Tajemnice, sekrety, kradzież, fałszywych przyjaciół, zaginiony obraz… 

Seria duetu Preston&Child jest dopracowana w każdym szczególe, bohaterowi genialnie wykreowani, dynamika akcji i przedłużanie punktu kulminacyjnego sprawia, że od każdej kolejnej powieści z cyklu trudno się oderwać. 

Można ją czytać bez znajomości poprzednich tomów, jednak cała serie z czystym sumieniem polecam. 

Seria książek o agencie Maggie O’Dell, napisana przez Alex Kava, to popularna seria thrillerów kryminalnych. Bohaterką serii jest specjalny agent FBI, Maggie O’Dell, która specjalizuje się w profilowaniu i tropieniu seryjnych morderców. Kava jest znana z umiejętnego łączenia intensywnego napięcia, złożonych postaci i starannie zbadanych szczegółów śledztwa.

Maggie O’Dell jest postacią złożoną i fascynującą. Jest niezwykle zdolna w swojej pracy, ale także nosi ze sobą wiele osobistych traum i demonów. Te osobiste walory dodają głębi i realizmu do jej postaci, a jej osobiste zmagania często splotą się z profesjonalnymi sprawami, które próbuje rozwiązać.

Książki w serii są znane z tego, że trzymają czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Fabuły są skomplikowane, pełne zwrotów akcji i nieoczekiwanych odkryć. Alex Kava ma również talent do tworzenia zaskakujących, ale wiarygodnych zakończeń.

Do momentu mojego ostatniego treningu we wrześniu 2021 roku, niektóre z książek w tej serii to „A Perfect Evil”, „Split Second”, „The Soul Catcher”, „At the Stroke of Madness”, „A Necessary Evil”, i wiele innych. Seria jest szeroko czytana i ceniona przez miłośników thrillerów na całym świecie.